Turi raminančių ir drėkinančių savybių; stimuliuoja ląstelių atsinaujinimą, palengvindamas pažeisto epidermio atstatymą; minkština ir lygina odą.

Tai užtikrina intensyvų odos drėkinimą ir apsaugo nuo per didelio vandens netekimo. Alantoinas pagreitina epidermio regeneracijos procesus ir palengvina dirginimą. Jis taip pat išlygina ir sušvelnina epidermį, pašalindamas paviršinių medžiagų sukeltą odos dirginimą.

Alantoino galima rasti kosmetikoje:

• vaikams ir kūdikiams – jis sustiprina ploną hidrolipidinį odos sluoksnį,
• tai nekomedogeninė medžiaga, t.y. neužkemša porų. Gali būti vienas iš mišrios ir riebios odos tipams skirtų kremų ingredientų.
• prieš ir po saulės vonių,
• alergiškiems žmonėms, nes ši medžiaga nesukelia alerginių reakcijų,
• palengvina niežėjimą ir odos deginimą

Alantoinas yra drėkiklis, t.y. medžiaga, kuri gali ne tik pritraukti vandens daleles, bet ir jas išlaikyti, taigi, ji taip pat turi drėkinamųjų savybių. Alantoinas sustiprina raguoto odos sluoksnio šveitimą, nes jis ištirpdo ląsteles sujungiantį tarpląstelinį cementą, todėl oda tampa lygesnė.

Šią veikliąją medžiagą rasite:

Jis nedirgina odos, o svarbiausia – jį puikiai toleruoja labai jautri ir kuperozinė oda; azeloglicinas turi stiprių priešuždegiminių ir raminamųjų savybių, stabdo laisvųjų radikalų gamybą.

Azeloglicinas dėl azelaino rūgšties modifikacijos suteikia didesnį efektyvumą, naudojimo saugumą ir geresnes fizines bei chemines savybes.

Jis lengvai prasiskverbia giliai į odą. Daugelis tyrimų rodo, kad azeloglicinas yra saugus ir daugiafunkcinis kosmetikos ingredientas. Remiantis tyrimais, jis turi geresnes šviesinimo savybes. Azelogliciną jautresnė ir kuperozinė oda toleruoja geriau nei azelaino rūgštį. Tai veiksmingai ramina kraujagyslių pokyčius ir nesukelia odos lupimosi.

Boswellia serrata (pluoštinė bosvelija) yra didžiulis medis, kurio aliejingi ir į razinas panašūs vaisiai pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis savybėmis, patvirtintomis daugybės klinikinių atradimais. Šis Indijos augalas, Boswellia serrata, jau kelis šimtus metų sėkmingai naudojamas ajuverdoje (Indijos medicinoje).

Bosvelo rūgštys turi:

 

  • priešuždegimines savybes, lyginamas su ibuprofeno ir aspirino priešuždegiminėmis savybėmis;
  • savybes, kurios mažina glikozaminoglikanų irimą, kurie, be kita ko, yra atsakingi už tinkamą odos ir audinių elastingumo drėkinimą;
  • savybes, kurios pagreitina pažeisto epidermio regeneraciją ir slopina uždegimus, kuriuos sukelia žalingos vidaus ir išorės sąlygos;
  • savybes, kurios malšina dirginimą, lygina odą ir mažina paraudimą;
  • savybes, kurios sustiprina natūralų odos atsparumą ir apsaugo nuo dirginimo sunkiomis sąlygomis, tokiomis kaip UV spinduliai, stiprus vėjas, šaltis, per didelis karštis.

Adaptogenas

Tai stiprus priešuždegiminis ingredientas, mažinantis paraudimą ir eritemą, lygina odos spalvą, suteikia odai elastingumo, ją atnaujina.

Jis teigiamai veikia odos būklę. Drėkina ir tonizuoja odą, pagreitina žaizdų gijimą ir sutraukia kraujagysles. Kosmetika su vaisių ekstraktais iš schisandra chinensis stiprina odą apsaugantį barjerą, ramina sudirgimus, valo ir atgaivina odą.

Schisandra chinensis (kininis citrinvytis) buvo paminėtas farmakopėjoje jau 205 m. Pr. Kristų. Kinijoje tai vadinama wu-wei-zi – penkių skonių vaisių. Jo apvalkalas yra saldus, minkštimas rūgštus, sėklos karčio ir rūgščios, o iš sėklų gauti milteliai – sūraus skonio. Schisandra chinensis vaisiuose gausu vitaminų A, E ir C, taip pat schisandrino – stiprinančios ir tonizuojančios medžiago, teigiamai veikiančios nervų sistemą ir fizinę veiklą.

ADAPTOGENAS – būdas, kaip mes galime padėti savo organizmui kovoti su stresu.

Terminą adaptogenas pirmą kartą 1947 m. pavartojo rusų tyrėjas Nikolajus Lazarevas, kuris išbandė ir aprašė natūralių žaliavų savybes, turinčias įtakos organizmo atsparumui kenksmingoms išorinio pasaulio sąlygoms. Teigiama, kad adaptogeniniai augalai normalizuoja žmogaus organizmo funkcionavimą, nesukelia per didelio stimuliavimo ir neslopina jo reguliarių funkcijų. Jie veikia labiau kaip „tonikas“ arba „panacėja“.

Visuotinai žinoma, kad adaptogeniniai augalai pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, kurios stiprina imuninę sistemą ir gerina atminties procesus, gerina susikaupimą, nuotaiką ir savijautą.

Adaptogenai apima:

  • kininis citrinvytis,
  • ženšenis,
  • rausvoji rodiolė.

D-pantenolis (B5 provitaminas)

Tai natūralus odos ir plaukų ingredientas, būtinas tinkamam jų formavimuisi. Dėl provitamino B5 trūkumo atsiranda odos šiurkštumas ir lupimasis, tuo tarpu plaukai greičiau papilkėja, tampa akyti ir silpni.

Pantenolis vienas ingredientų produktuose, kurie:

  • turi gydomųjų, dirginimą malšinančių ir drėkinančių savybių. Tai yra pagrindinis kosmetikos po saulės vonių ir kosmetikos, mažinančios paraudimą, niežėjimą ir odos dirginimą, ingredientas.
  • sumažina vandens praradimą per epidermį ir efektyviai drėkina odą, todėl oda tampa švelni ir lygi;
  • stimuliuoja ląstelių dalijimąsi, kuris sukelia gydomąjį ir regeneruojamąjį poveikį; tai naudinga gydant žaizdas, mažus odos sužalojimus ir randus.

Drėkinamosios pantenolio savybės yra susijusios su junginio higroskopiškumu, t.y. vandens elementų „pritraukimo“ procesu. Dėl to pantenolis rekomenduojamas ne tik sergant odos ligomis, bet ir gydant retinoidais ar rūgštimis, kuriems yra didesnis drėkinimo poreikis.

Tai labai gerai toleruojamas ingredientas. Iš tiesų, yra pasitaikę labai mažai išskirtinių dirginimo ar alergijos pantenoliui atvejų.

EkoRetinolis (DHMC) yra užpatentuota anti-senėjimo kosmetikos veiklioji medžiaga, kurios poveikis panašus į retinolio, tačiau jis neturi nepageidaujamo šalutinio poveikio, pavyzdžiui, paraudimo, deginimo ir odos dirginimo. EkoRetinolio veiksmingumas patvirtintas lyginamuosiuose retinolio tyrimuose. Jame yra 10 genų, kurie yra ir retinolyje. Dėl to DHMC pasižymi panašiu į retinolį aktyvumu

Veikimo būdas:

  • išlaiko odą stangrią ir elastingą,
  • palaiko ir užtikrina tinkamą odos drėkinimą,
  • turi akivaizdžių raminamųjų savybių, slopindamas prostaglandinų išsiskyrimą,
  • veiksmingas senėjimą mažinantis poveikis,
  • turi aukštą temperatūros stabilumą ir yra atsparus oksidacijai,
  • epidermio barjero atstatymas ir palaikymas.

Hidroglikolio agurkų ekstraktas. Puikiai valo odą, atkuria natūralią pusiausvyrą, drėkina, ramina sudirgimus, mažina spalvos pakitimus.

Šią veikliąją medžiagą rasite:

Ženšenis – tonizuoja ir stangrina odą, lėtina senėjimo procesus, suteikia odai atsparumo žalingam užterštos aplinkos poveikiui. Jame yra triterpeno saponinų, glikozidų, vitaminų (B1, B2, C), proteoglikano ir amino rūgščių.

Ekstraktas naudojamas odos ir plaukų kosmetikoje dėl šių savybių:

  • senėjimą stabdančios – regeneruojančios ir atjauninančios savybės – odos regeneracijos stimuliavimas, odos pusiausvyros atstatymas ir odos aprūpinimas krauju,
  • adaptogeninis – odos atsparumo stiprinimas,
  • antioksidantas – apsauga nuo laisvųjų radikalų,
  • anticeliulitinis – riebalų rūgščių gamybos slopinimas, geresnis lipidų irimas,
  • plaukų struktūros stiprinimas – odos aprūpinimo krauju pagerėjimas ir stipresnė plaukų tarpląstelinį matriksą.

Kosmetika su ženšeniu rekomenduojama visų tipų odai, ypač tiems, kurie patiria ilgalaikį neigiamą aplinkos veiksnių poveikį (stresas, UV spinduliai, aplinkos tarša).

Acai uogos – praturtintos antioksidantais ir vitaminais, apsaugo nuo senėjimo, skaistina, maitina ir švelnina odą. Acai uogų ekstraktas neutralizuoja neigiamą laisvųjų radikalų poveikį. Jis veiksmingai apsaugo ir stiprina natūralų apsauginį epidermio barjerą. Tai sumažina padidėjusį jautrumą išorės veiksniams bei pagerina odos būklę, atstato švytinčią ir sveiką išvaizdą.

Šią veikliąją medžiagą rasite:

Amino rūgštis – organinis cheminis junginys, kurį natūraliai gamina daugybė rūšių bakterijų. Ektoiną gamina mikroorganizmai, gyvenantys ypač nepalankiomis sąlygomis, pavyzdžiui, geizeriuose ar druskos ežeruose. Atsižvelgiant į platų jo panaudojimo galimybių spektrą ir neįprastas savybes, natūralūs ektoino ištekliai tapo nepakankami. Moksliškai buvo sukurti įvairūs didesnio masto gamybos metodai, tačiau juose visada dalyvauja mikroorganizmai. Nėra jokio būdo gauti ektoiną absoliučiai sintetiniu būdu.

Ektoino aktyvumo mechanizmas ląstelių membranų stabilizavimo ir odos apsauginio barjero stiprinimo procese:

  • turi imunologinių ir apsauginių savybių, padidindamas ląstelės membranos stabilizavimąsi nuo ląstelių streso,
  • slopina UV spindulių sukeliamus uždegiminius procesus ląstelės membranos lygyje,
  • teapsaugo Langerhanso ląsteles,
  • tai sumažina TVN (transepiderminio vandens netekimą).

Daugybė tyrimų parodė platų ektoino savybių spektrą, jei jis naudojamas lokaliai, todėl jis sėkmingai pritaikytas gydant daugelį dermatologijos problemų medicinoje ir farmacijoje.

Ektoinas yra vienas stipriausių natūralių drėkiklių, apsaugančių ląsteles ir odos imuninę sistemą:

  • pastebimai mažina niežėjimą,
  • turi priešuždegiminių savybių,
  • pasižymi dideliu saugumu ir tolerancija, todėl jį gali naudoti vaikai ir žmonės, kenčiantys nuo padidėjusio jautrumo reakcijų,
  • mažina uždegiminę eritemą,
  • intensyviai drėkina odą,
  • ektoinas yra alternatyva tradiciškai naudojamiems vaistams nuo atopinių odos sutrikimų,
  • paspartina epidermio regeneraciją po invazinių sveikatos ir estetinių procedūrų,
  • palengvina dirginimą, kurį sukelia netinkama odos priežiūra.

Ektoinas taip pat apsaugo odą nuo UV spinduliuotės ir apsaugo nuo senėjimo procesų. Taigi, jis yra drėkinančių ir nuo raukšlių veikiančių kremų ar preparatų, palengvinančių alerginius nosies ir akių gleivinės simptomus, taip pat atopinį dermatitą, sudedamoji dalis.

Šis ingredientas pasižymi antioksidacinėmis, ir odą lyginančiomis nuo raušklių savybėmis. Jis subtiliai nulupa epidermį, valo ir skaistina odą, padeda pašalinti spalvos pakitimus ir inkštirus.

Jis turi antibakterinių ir priešuždegiminių savybių, padeda kovoti su spuogais, reguliuoja riebalines liaukas, suteikia odai matinį efektą ir mažina porų matomumą. Taip pat stiprina kraujagysles, apsaugo nuo odos paraudimo, mažina celiulitą ir sustiprina kitų medžiagų, tokių kaip fermentai efektyvumą.

Tai yra tetrapeptidas, turintis savybių nuo patinimų. Jis veiksmingai mažina tamsius ratilus, patinimus ir maišelius po akimis. Padeda išvengti senėjimo požymių, nes sumažina skysčių kaupimąsi, dėl kurio atsiranda paburkę akių maišeliai, tuo pačiu padidinant odos elastingumą ir lygumą.

Pagrindinis aktyvus GFF fermento filtratas „Galactomyce“ yra stipri, bet saugiai drėkinanti medžiaga, jungianti maitinamąsias ir prieš raukšles veikiančias savybes. Tai yra ypatingos rūšies mielių – Galactomyces – fermentacijos rezultatas. Jame yra būtinų amino rūgščių, vitaminų, mineralų, fermentų ir antioksidantų; jis slopina melanogenezę (kurios dėka oda turi vientisą spalvą be spalvos pakitimų), apsaugo nuo žalingo aplinkos poveikio ir pasižymi stipriu antioksidaciniu aktyvumu, mažinančiu laisvųjų radikalų susidarymą.

GFF kūrimo procesas:

1 žingsnis – mielių padermės galaktomicai

2 žingsnis – sultinio paruošimas 21 ° C, 24 val

3 žingsnis – 2-3 dienų trukmės fermentacija

4 žingsnis – homogenizavimas

5 žingsnis – skysčių atskyrimas – centrifugavimas

6 žingsnis – filtravimas – mielių pašalinimas

7 žingsnis – „Galactomyces“ fermentinio filtrato (GFF) formavimas

Fermentacija yra vienas iš naujausių efektyvių veikliųjų medžiagų ir ekstraktorių gavimo būdų. Tai unikalus ir nepakeičiamas biocheminių virsmų procesas, kurio dėka galima gauti naujų specifinių savybių turinčių žaliavų. Šiuo metodu gautos veikliosios medžiagos geriau absorbuojamos, veikia greičiau ir efektyviau. Dėl fermentacijos susidaro mineralai, amino rūgštys ir vitaminai, kurie yra mūsų odos sveikatos ir tinkamo funkcionavimo pagrindas. Nepaprastai svarbus elementas yra tinkamų substratų ir mikroorganizmų parinkimas, kurių pagalba bus sukurtas pageidaujamas tinkamo aktyvumo junginys.

Vitaminas C stabilioje ascrobyl gliukozido formoje neutralizuoja odos senėjimo procesus;

Vitaminas C yra viena iš labiausiai ištirtų ir efektyviausių kosmetologijos medžiagų. Tai yra svarbiausias preparatų, skirtų kovoti su streso simptomais ir aplinkos tarša, ingredientas.

Askrobilo gliukozidas:

  • stabili vitamino C forma fiziologiniame pH,
  • nedirgina,
  • didelis biologinis prieinamumas ir aktyvumas,
  • ilgalaikis poveikis

Pasižymi antifiltruojančiomis savybėmis, stimuliuodamas odos mikrocirkuliaciją. Dėl vazokonstrikcinių savybių jis sumažina patinimus ir tamsius ratilus po akimis, lygina ir įtempia odą, pasižymi stipriomis antioksidacinėmis savybėmis.

Kofeinas, kaip antioksidantas, apsaugo odos ląsteles nuo žalingo UV spindulių poveikio, kovoja su laisvaisiais radikalais, atsakingais už pagreitėjusius odos senėjimo procesus ir visus jų simptomus, todėl kofeinas taip pat naudojamas gaminant kosmetiką nuo raukšlių brandžiai odai.

Medžiagų grupė, sauganti odą nuo dehidratacijos; leidžia palaikyti tinkamą vandens lygį viršutiniuose odos sluoksniuose; vaidina svarbų vaidmenį išlaikant raginio odos sluoksnio elastingumą ir atsparumą.

Šią veikliąją medžiagą rasite:

Medžiagų grupė, sauganti odą nuo dehidratacijos; leidžia palaikyti tinkamą vandens lygį viršutiniuose odos sluoksniuose; vaidina svarbų vaidmenį išlaikant raginio odos sluoksnio elastingumą ir atsparumą.

  • Avogelia® – avokadų aliejus, vadinamas 7 vitaminų aliejumi (A-B-D-E-H-K-PP); intensyviai drėkina, maitina epidermį, sandarina ir regeneruoja odos lipidų barjerą;
  • Simondsijų aliejus – vertingas, nekomedogeninis, apsaugo odą nuo dehidratacijos, skatina odos atsinaujinimą;
  • Taukmedžio sviestas – atgaivina ir maitina odą, veiksmingai apsaugodamas nuo jos sausumo ir dirginimo; tai natūralus UV filtras.

5 augalų fermentų derinys (pasifloros, cukranendrės, citrina, ananasai ir vynuogės) sustiprina vaisių rūgščių poveikį, sukelia subtilų ir beveik nepastebimą pleiskanojimą be dirginimo ir padidėjusio odos švelnumo

Sukelia epidermio pertekliaus pleiskanojimą; pasižymi antisenėjimo savybėmis, išlygina odos atspalvį ir padidina jos tankį.

Glikolio rūgštis dėl savo mažų dalelių giliai įsiskverbia ir pagerina giliausių odos sluoksnių struktūrą. Ilgai vartojant glikolio rūgšties pagrindu pagamintus preparatus, atstatomos skaidulos ir pagerinamas odos elastingumas.

Pastebima:

• elastingų skaidulų ir odos elastingumo atstatymas,
• padidėjusi kolageno skaidulų ir mukopolisacharidų gamyba,
• pagreitinta ląstelių regeneracija,
• suminkština ir išlygina odą, pagerinta odos spalva ir odos tekstūra,
• sumažintos raukšlės ir negilios žaizdos, užkirstas kelias odos senėjimui,
• pigmentinių dėmių ir spalvos pakitimų pašviesėjimas,
• odos valymas,
• keratozės sutrikimų reguliavimas

Jei reguliariai nešalinsite negyvų odos ląstelių pertekliaus, raguotas sluoksnis sutirštės. Todėl kai kurių priežiūros preparatų veiksmingumas mažėja. Taip atsitinka todėl, kad veikliosios medžiagos (pvz., drėkinamosios medžiagos, antioksidantai) negali veiksmingai prasiskverbti į odą. Kosmetikoje naudojama glikolio rūgštis tirpdo tarpląstelinius ryšius, vadinamus korneocitais, todėl palengva pleiskanoja raguotas sluoksnis. Dėl to kremai su glikolio rūgštimi yra labai rekomenduojami žmonėms su sausa, papilkėjusia oda su fotosenėjimo požymiais.

Α-hidroksi rūgštys (AHA) išgaunamos iš karčiųjų migdolų hidrolizės metu. Jas 1909 metais atrado J. W. Walkeris ir V. K. Krieble’as. Natūraliai jos atsiranda karčiuose migdoluose, vyšnių kauliukuose ir abrikosų branduoliuose. Kadangi mandelinės rūgšties molekulinė masė yra didesnė nei populiarios AHA rūgščių grupėje – glikolio rūgšties, mandelės rūgštis yra minkštesnė ir saugesnė odai. Todėl ji naudojama gydant jautrią odą, kuri netoleruoja mažesnės molekulinės masės AHA rūgščių.

Tai dvigubo poveikio AHA rūgštis. Viena vertus, pagal tipiškas AHA rūgščių savybes, ji reguliuoja ląstelių atsinaujinimą, nupilinguodama išorinius epidermio sluoksnius. Tai taip pat pagerina odos struktūrą ir spalvą bei pasižymi raukšlių savybėmis. Jis taip pat pasižymi stipriomis antibakterinėmis savybėmis, todėl palengvina odos uždegimus, gydo egzemas ir spuogų pokyčius.

Pagrindinis mandelio rūgšties panaudojimas kosmetologijoje:

  • drėkinimo tikslais,
  • prieš spuogus – esant rūgštinėms sąlygoms, jis turi bakteriostatinių ir baktericidinių savybių pasirinktoms bakterijų padermėms,
  • tai apsaugo nuo inkštirų atsiradimo ir reguliuoja riebalų gamybą,
  • rožinės gydymas, sumažinant fiziologinio odos disbalanso ir uždegimų poveikį,
  • nuo raukšlių (raukšlių lyginimas ir mažinimas) – stimuliuodamas kolageno ir elastino sintezę, mandelio rūgštis taip pat pagreitina ląstelių regeneraciją,
  • sumažina spalvos pakitimus – slopina tirozinazės poveikį,
  • nesukelia použdegiminės hiperpigmentacijos,
  • nesukelia dirginimo ar eritemos.

Pieno rūgštis pasižymi antibakterinėmis savybėmis, veiksmingai atkemša odos poras ir leidžia jas išvalyti. Todėl tai yra labai naudinga gydant spuogus, siekiant užkirsti kelią odos trūkumams, spuogams, inkštirams ar odos uždegimams. Pašalindama negyvas epidermio ląsteles, pieno rūgštis išlygina odą, padaro ją tolygiai spalvotą, šviesina hiperpigmentaciją ir smulkius randus, likusius nuo spuogų.

Reguliariai vartojant preparatus su pieno rūgštimi, padidėja glikozaminoglikanų koncentracija. Tai yra junginiai, atsakingi už tinkamą odos drėkinimą.

Pieno rūgštis efektyviai atstato natūralų ir fiziologinį odos pH, nes tai yra pH reguliatorius.

Šicimino rūgštis naudojama kosmetikoje kaip sudedamoji dalis probleminei, spuoguotai ir riebiai odai, taip pat sausai, spalvą pakeitusiai ir nuo saulės vonių nukentėjusiai odai. Paprastai jis naudojamas kaip tonikų, kaukių, gelių ir losjonų sudedamoji dalis.

Savybės:

  • antibakteriniai, priešgrybeliniai, prieš spuogus
  • reguliuoja riebalų gamybą ir padeda atverti riebalinių liaukų poras,
  • veikia kaip pilingas; oda tampa šviesi ir jos spalva tolygi,
  • depigmentacija,
  • drėkina, todėl oda tampa lygesnė, elastingesnė ir stangresnė.

Šicimino rūgštis yra vertinga kosmetikos sudedamoji dalis probleminei, odai, linkusiai į rožinę, spuoguotumą ir riebiai odai dėl antibakterinių ir priešgrybelinių savybių. Ši rūgštis stabdo spuogus sukeliančių bakterijų – Propionibacterium acne – vystymąsi. Šicimino rūgštis reguliuoja riebalų išsiskirimą, mažina riebalinių liaukų porų užsikimšimą, sumažindama spuogų kiekį.

Ji taip pat drėkina sausą odą, todėl oda tampa lygesnė, elastingesnė ir stangresnė. Ji turi šveičiamųjų savybių, todėl yra naudinga tankiai odai, kurios spalvos pakitimai yra pažeisti saulės vonių. Dėl šveitimo odos spalva tampa tolygi, o pati oda pašviesėja ir išlygėja.

Argininas buvo įvertintas dėl stiprių drėkinamųjų savybių. Tai yra aminorūgštis, kuri ne tik stiprina hidro-lipidų barjerą, bet ir drėkinimo priemonė, t. Y. Medžiaga, prasiskverbianti per gilius dermos sluoksnius, virsta karbamidu ir yra atsakinga už optimalų drėkinimą.

Argininas rekomenduojamas ypač sausai odai ir gydant atopinę odą:

  • ramina dirginimą,
  • pagreitina žaizdų gijimą,
  • giliai drėkina odą,
  • stimuliuoja kolageno sintezę ir odos elastingumą,
  • ramina ir pagreitina sausos, sudirgintos ir atopinės odos gydymo procesą.

Likopenas yra karotenoidas, t. y. natūralus augaluose esantis pigmentas, daugiausia randamas pomidoruose, raudonuosiuose pipiruose ir greipfrutuose. Likopenas yra stiprus antioksidantas.

Per pastaruosius kelerius metus farmacijos ir maisto pramonė išreiškė didesnį susidomėjimą likopenu dėl mokslinių tyrimų ir darbų, kurie įrodė teigiamą likopeno poveikį kaip natūralaus junginio, reikalingo žmogaus organizmo funkcionavimui, kurį daugiausia lėmė stiprios antioksidacinės savybės. Ši medžiaga ne tik gali efektyviai neutralizuoti deguonies pagrindu gaminamus laisvuosius radikalus, bet ir apsaugo ląsteles nuo žalingo jų poveikio. Jis taip pat gali regeneruoti kitus antioksidantus, tokius kaip liuteinas ir zeaksantinas.

Klinikinis tyrimas, kuriame dalyvavo 40 metų moterų ir vyrų grupė, parodė, kad gydymas 6 mg likopeno per parą kartu su kitais antioksidantais, tokiais kaip liuteinas, vitaminas E ir selenas, akivaizdžiai pagerino odos išvaizdą ir jos parametrus, tokius kaip tankis (+ 7%), arba storis (+ 14%), ir sumažino jos šiurkštumą (-37%), lyginant su pradine būkle vien per 12 savaičių.

Profesoriaus Lademano vadovaujama grupė taip pat ištyrė likopeno koncentraciją daugiau nei 100 moterų, maždaug 45 metų amžiaus odoje. Paaiškėjo, kad moterų, turinčių didžiausią šio junginio koncentraciją, oda buvo daug lygesnė ir turėjo mažiau raukšlių, lyginant su moterų, kurių likopeno koncentracija odoje buvo maža:

  • likopenas yra stiprus antioksidantas, sugeria laisvuosius radikalus, apsaugo odos ląsteles ir kolageno skaidulas nuo mikropažeidimų, kurių rezultatas yra smulkios linijos ir raukšlės,
  • atjaunina odą, stimuliuoja kolageno ir elastino gamybą, taip pat mažina odos senėjimo požymius.
  • stimuliuoja tinkamą epidermio sluoksnių diferenciaciją,
  • sulygina odos spalvą,
  • prailgina sveikų odos ląstelių gyvenimo ciklą.

Turi raminančių ir drėkinančių savybių; stimuliuoja ląstelių atsinaujinimą, palengvindamas pažeisto epidermio atstatymą; minkština ir lygina odą.

Tai užtikrina intensyvų odos drėkinimą ir apsaugo nuo per didelio vandens netekimo. Alantoinas pagreitina epidermio regeneracijos procesus ir palengvina dirginimą. Jis taip pat išlygina ir sušvelnina epidermį, pašalindamas paviršinių medžiagų sukeltą odos dirginimą.

Alantoino galima rasti kosmetikoje:

• vaikams ir kūdikiams – jis sustiprina ploną hidrolipidinį odos sluoksnį,
• tai nekomedogeninė medžiaga, t.y. neužkemša porų. Gali būti vienas iš mišrios ir riebios odos tipams skirtų kremų ingredientų.
• prieš ir po saulės vonių,
• alergiškiems žmonėms, nes ši medžiaga nesukelia alerginių reakcijų,
• palengvina niežėjimą ir odos deginimą

Alantoinas yra drėkiklis, t.y. medžiaga, kuri gali ne tik pritraukti vandens daleles, bet ir jas išlaikyti, taigi, ji taip pat turi drėkinamųjų savybių. Alantoinas sustiprina raguoto odos sluoksnio šveitimą, nes jis ištirpdo ląsteles sujungiantį tarpląstelinį cementą, todėl oda tampa lygesnė.

Kokosų aliejus padeda išlaikyti gerą odos išvaizdą, atitolindamas odos senėjimo procesą, pavyzdžiui raukšles ir suglebusią odą.

Kokosų aliejus yra plačiai naudojamas kosmetikoje dėl ypatingų sveikatą gerinančių savybių ir unikalios struktūros. Jame yra įvairių vertingų vitaminų: B2, B6, C ir E. Šis sveikasis aliejus taip pat yra praturtintas folio rūgštimi, kaliu, geležimi, fosforu, kalciu, magniu, jodu ir lauro rūgštimi, kuri padeda atsikratyti odos hiperpigmentacijos.

Taip pat verta atminti, jog kokosų aliejus kaip natūralus kosmetikos ingredientas yra labai draugiškas odai ir nesukelia alergijos. Be to, jis puikiai valo, todėl puikiai dera su visų rūšių tonikais ir kosmetika, skirtiems makiažui pašalinti.

Tai moderni drėkinanti aktyvioji medžiaga, atsakinga už vadinamąjį gilų odos drėkinimo efektą.

Rekomenduojama odai, linkusiai į sudirgimą, dėl jos atgaivinančių, palengvinančių ir raminančių savybių. Liposominis legyninis vanduo atkuria odos švelnumą ir elastingumą, todėl tinka ir šiurkščiai, ir pažeistai odai.

Liposominis vanduo idealiai tinka jautriai odai, kuriai reikalingas gilus drėkinimas, dėl raminančių odą savybių. Jis taip pat puikiai tinka brandžiai odai, kuriai reikia maitinimo, taip pat dėl stangrinamų ir pagerinančių elastingumą savybių.

Veiksminga ir efektyvi priežiūra leidžia išlaikyti sveiką ir išvaizdžią odą.

Taukmedžio sviestas išgaunamas iš Afrikos medžio Vitellaria paradoxa, dar vadinamo karite medžiu, taukmedžio arba taukmedžio riešutų medžiu. Svieste yra gausu sočiųjų riebalų rūgščių, trigliceridų, vaškų, vitaminų E ir F, vitamino A provitamino.

Svarbiausios savybės: intensyviai drėkinančios ir priešuždegiminės savybės, atkuria sausą ir sutrūkinėjusią odą, išlygina ir pagerina odos elastingumą. Taukmedžio svieste yra didelė cinamono rūgšties koncentracija – natūraliai apsaugo odą nuo kenksmingos UV spinduliuotės.

Jis nesukelia alerginio poveikio, todėl rekomenduojamas vaikiškai kosmetikai ir asmenims, turintiems jautrią odą.

Svarbiausias odos drėkinamojo faktoriaus (NMF) ingredientas.

Ši itin vertinga drėkinanti ir minkštinanti medžiaga padidina aktyviųjų medžiagų įsiskverbimą giliai į odą.

Karbamidas intensyviai ir nuolatos sujungia vandenį, giliai drėkina ir apsaugo nuo per didelės dehidratacijos. Jis puikiai sušvelnina šiurkštų epidermį. Didesnėje koncentracijoje jis pasižymi keratolitinėmis savybėmis, t. y. palengvina odos lupimąsi ir padidina raginio odos sluoksnio pralaidumą. Jis taip pat pasižymi antibakterinėmis savybėmis, kurios gali būti naudojamos spuogams gydyti. Karbamidą sudėtyje turintys preparatai naudojami gydyti spuogams, psoriazę ir ichtiozę.

Dėl unikalių prisitaikymo savybių Myrothamnus Flabellifolia yra atsparus ekstremalioms ir permainingoms atmosferos sąlygoms. Jis gali išgyventi ilgą ir karštą sausros periodą, lyg džiovintas žiedinis pumpuras, o žaliuoti ima nuo pat pirmojo lietaus lašo. Šio pietų Afrikos augalo ekstraktas yra tarsi dehidratuotos ir sudirgusios odos oazė.

Šią veikliąją medžiagą rasite:

Pašalina negyvas odos ląsteles, tačiau tuo pačiu metu drėkina ir regeneruoja. Dėl novatoriško pilingų ingredientų derinio su drėkinamąja plėvele oda išlieka elastinga, atstatomas jos vandens ir lipidų barjeras. Plėvelė susideda iš natūralių odos NMF, maltooligosacharidų, karbamido, amino rūgščių ir augalinių fermentų. Tai apsaugo nuo transepiderminio vandens praradimo. Molekulinė plėvelė garantuoja puikų ir greitą ilgalaikį poveikį.

Buvo atlikstas tyrimas, ištyręs 20 moterų, kurių amžius 20-73 metai, grupę, kuri buvo paprašyta 20 dienų naudoti kremą su 7% molekuline drėkinamąja plėvele.

12,3% pranešė apie odos drėkinimo pagerėjimą praėjus 12 valandų po vartojimo.

35,4% moterų teigia, kad po 20 dienų trukusio gydymo labai pagerėjo odos hidratacija.

Niacinamidas pasižymi priešraukšlinėmis savybėmis, reguliuoja odos drėgmę ir lupimąsi. Jis sulygina spalvos skirtumus ir malšina uždegimus.

Niacinamidas yra aktyvus vitaminas B3, kuris atlieka svarbų vaidmenį sintetinant aminorūgštis ir nukleino rūgštį. Kaip kosmetologijoje naudojamas junginys, jis yra saugus ir hipoalerginis, jo efektyvumą patvirtino daugybė tyrimų.

Tačiau labiausiai niacinamidas pagerina subrendusios ir senstančios odos išvaizdą. Jis stimuliuoja kolageno ir keramidų, kurie yra pagrindinis tarpląstelinio cemento komponentas, sintezę, užtikrina odos barjero vientisumą ir slopina transepiderminį vandens praradimą. Niacinamidas slopina foto senėjimo procesus.

Neseniai niacinamidas papildė rožinę gydančių medžiagų sąrašą. Slopinama riebalų gamyba riebalinėse liaukose mažina inkštirų skaičių, tuo tarpu niacinamido skaistinančios savybės mažina odos paraudimą. Jis taip pat naudojamas anticeliulitinėms procedūroms.

Argano aliejus išgaunamas iš Argania Spinosa medžių sėklų, kurių galima rasti tik pusiau sausuose Maroko ir Alžyro regionuose.

Argano aliejus nėra išgaunamas paprastai. Pagal tradiciją šį aliejų rankiniu būdu renka tik moterys, o pats procesas susideda iš kelių etapų. Surinkti vaisiai džiovinami saulės atokaitoje, paskui mechaniniu būdu pašalinamas vaisiaus išorinis apvalkalas. Įpilus truputį vandens, rankiniu presu spaudžiamas aliejus.

Argano aliejus:

  • turi raminančių ir priešuždegiminių savybių,
  • paspartina žaizdų gijimą ir ramina sudirgusią odą,
  • skatina odos hidrolipidinio barjero regeneraciją,
  • papildo lipidų trūkumą odoje,
  • elastingesnė ir pamaitinta oda
  • reguliuoja riebalinių liaukų funkcionavimą,
  • drėkina ir atstato odą, plaukus ir nagus.

Stiprus antioksidacinis poveikis, odos struktūros apsauga yra vitamino E, fenolio junginių, įskaitant ferulo rūgštį ir karotinoidus, rezultatas. Aliejuje esančios sočiosios riebalų rūgštys ir skvalenas yra atsakingi už hidrolipidinio epidermio barjero regeneraciją, papildo lipidų junginių trūkumą odoje, įskaitant keramidus, kurie sudaro tarpląstelinį cementą. Visa tai efektyviai sustiprina drėkinimą ir gerina odos elastingumą. Oleino rūgštis padidina natūralių aliejuje esančių ir į kosmetiką dedamų veikliųjų medžiagų prasiskverbimą į odą.

Šią veikliąją medžiagą rasite:

Aliejus išgaunamas iš šalto spaudimo Simmondsia Chinensis sėklų. Augalas auginamas Ispanijoje, taip pat Amerikoje, Afrikoje, Azijoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje.

Simondsijų aliejus maitina, minkština ir drėkina odą bei plaukus. Cheminė sudėtis yra panaši į sebumą ir gali būti tepama ant visų tipų odos. Sausa oda gamina per mažai natūraliai išskiriamo sebumo. Simondsijų aliejus puikiai papildys tokius trūkumus ir neleis odai išdžiūti. Oda bus maitinama ir drėkinama tinkamai palaikant rūgštinį odos pH. Riebi oda išskiria riebalų perteklių ir yra linkusi į spuogus. Simondsijų aliejus reguliuoja (slopina) riebalų gamybą. Tai pagreitina odos ląstelių atsinaujinimą ir palengvina uždegimus. Taip pat drėkina odą, numalšina pleiskanų, egzemų ir psoriazės požymius. Jis turi bakteriostatines savybes, dėl to jis ilgina produkto galiojimo laiką. Jis naudojamas skaudančių raumenų masažui, reumatui ir nuo odos sudirgimų.

Jis išgaunamas spaudžiant prinokusio vaisiaus, dar vadinamo aligatorine kriauše, minkštimą. Persea americana, yra visžalis medis, priklausantis lauramedinių  šeimos augalams. Jis kilęs iš Šiaurės Amerikos, o antrąja avokadų tėvyne laikomas Izraelis.

Avokadų aliejus taip pat žinomas kaip 7 vitaminų aliejus: A, B, D, E, H, K, PP. Jis intensyviai drėkina ir maitina epidermį, yra skirtas sausai, brandžiai, senstančiai ir jautriai odai.

Jis gerai dera su natūraliais odos lipidais, sandarina ir regeneruoja lipidinį odos barjerą, todėl lengvai absorbuojamas odos, prasiskverbia į gilesnius jos sluoksnius.

Jis dažnai naudojamas kaip grynas aliejus arba kaip kosmetikos priedas sausai, brandžiai, senstančiai ir jautriai odai. Jis neturi dirginančių ar alergiškų savybių.

Tai puikus masažo aliejus, tačiau dėl tankio masažo metu rekomenduojama jį maišyti su kitais aliejais (saldžiųjų migdolų aliejumi, vynuogių sėklų aliejumi arba abrikosų sėklų aliejumi).

Alavijų lapų aliejus pasižymi stipriu drėkinamuoju, minkštinančiu ir antioksidaciniu poveikiu, todėl naudojamas kosmetikoje nuo senėjimo. Jis taip pat turi priešuždegiminių savybių ir pagreitina žaizdų gijimą. Reguliariai naudojamas, jis gali sumažinti randų matomumą. Jis rekomenduojamas jautriai, sausai, linkusiai į sudirgimus, brandžiai ir spuoguotai odai prižiūrėti.

„Inca Inchi“ arba „Sacha Inchi“ yra natūralus aliejus, kurio sudėtyje yra išskirtinai daug polinesočiųjų riebalų rūgščių (daugiau kaip 90%) ir tokoferolio (1,5–2 g / kg). Tai vienintelis augalinis aliejus, kuriame yra dvi nepakitusios nesočiosios riebalų rūgštys (linolas ir linolenas) tokiomis didelėmis koncentracijomis.

Dėl didelio maistinių medžiagų kiekio „Sacha Inchi“ aliejus turi platų veikimo spektrą ir daugybę pritaikymo būdų kosmetologijoje:

  • mažina raukšlių kiekį,
  • mažina laisvųjų radikalų skaičių,
  • drėkina ir atkuria sausą odą,
  • palengvina alerginių reakcijų simptomus,
  • malšina sudirgimą,
  • pastebimai išlygina odą,
  • ramina ir mažina egzemą, odos lupimąsi.

Sacha Inchi – inkų paveldas

Nors vis dar mažai žinomas Lietuvoje, „Sacha Inchi“ aliejus šimtmečius buvo naudojamas Peruvinės Amazonijos regionuose. „Sacha Inchi“ aliejus išgaunamas iš „Plukenetia Volubilis“, vadinamo „Sacha Inchi“, riešutų, kurių galima rasti Peru Amazonės atogrąžų miškuose. Auga pelkėse, kur yra šiltas klimatas, dideliame aukštyje iki maždaug 1700 metrų virš jūros lygio. Šių žvaigždės formos sėklų nuospaudos rastos keramikoje, iškastoje iš senovės inkų kapų. Iš pradžių inkai šį augalą augino Pichanaqui rajone (Junino regione), kuris laikomas vienu iš tinkamiausių regionų auginti „Sacha Inchi“ dėl minkštos dirvos, kurioje yra daug mineralų ir maistinių medžiagų. Žinios apie šį augalą buvo kruopščiai saugomos ir amžiams perduodamos iš kartos į kartą.

Makadamijos sėklų aliejuje yra naudingų maistinių medžiagų, tokių, kaip: vitaminas A, vitaminas E, B grupės vitaminai (B1, B2, B3), palmitolio rūgštis (omega-7) oleino rūgštis ir skvalenas. Ypač rekomenduojamas sausai, jautriai, brandžiai ir sudirgusiai odai. Lėtina odos senėjimo procesą, apsaugo ją nuo laisvųjų radikalų. Jis pasižymi puikiomis minkštinimo ir odos paviršių lyginančiomis savybėmis. Dėl šios priežasties jis ypač dažnai naudojamas kaip anti-senėjimo kosmetikos komponentas. Be to, jis naudojamas kovojant su celiulitu.

Saldžiųjų migdolų aliejus išgaunamas iš migdolmedžio vaisiaus sėklų. Jame gausu riebalų rūgščių, baltymų, mineralinių druskų, B grupės vitaminų, taip pat vitamino A, D ir E. Jis lengvai prasiskverbia į odą, pasižymi labai didelėmis drėkinamosiomis ir odą lyginančiomis savybėmis. Puikiai prižiūri jautrią ir labai sausą odą ir apsaugo nuo odos senėjimo.

Alyvuogių aliejus neabejotinai yra vienas seniausių ir populiariausių kosmetikoje naudojamų aliejų. Minkštinamosios, maitinamosios, nuo raukšlių ir regeneruojančios savybės buvo žinomos šimtmečiais. Alyvuogių aliejuje esantys vitaminai A, E ir F maitina ir ramina odą. Tai taip pat yra puiki priemonė plaukų bei nagų atstatymui. Alyvuogių aliejus yra gana riebus aliejus, todėl pirmiausia rekomenduojamas žmonėms, turintiems sausą odą, linkusiais įtrūkimus ir nuospaudas. Šis aliejus nuramina bet kokį labai sausos odos sudirgimą.

Šią veikliąją medžiagą rasite:

Papainas veiksmingai ištirpdo raginį sluoksnį, palikdamas odą išvalyta ir atgaivinta. Šis fermentas, randamas neprinokusių papajos vaisių minkštime, pasižymi skaistinančiomis savybėmis, todėl yra balinamųjų kremų ir veido kaukių ingredientas. Padeda kovoti su spuogais ir po saulės vonių atsiradusius nelygumų.

Poveikis odai:

  • lygesnė oda,
  • greitesnis odos ir mažų žaizdų gijimas,
  • mažinama hiperpigmentacija, atsiradusi dėl aknės,
  • priešuždegiminės savybės,
  • švari, išvalyta oda.

Kosmetika su papainu yra alternatyva odai, kuri netoleruoja vaisių rūgščių, taip pat tinkama nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

Pululanas sukuria plėvelę ant odos, kuri apsaugo nuo perteklinio vandens praradimo – Transepidermino vandens praradimo (TVP) ir pagerina apsauginio odos barjero savybes. Jis gali surišti vandenį ir veikia kaip tirštiklis. Be to, jis pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, pagerina odos išvaizdą, daro ją elastinga ir užpildo raukšles.

Daugiafunkcėje akių priežiūros formoje jis sujungia naujausią peptidų technologiją su puikiomis bioaktyviomis odos priežiūros medžiagomis. Šis kompleksas stimuliuoja epidermio atsinaujinimą ir kolageno sintezę. Drėkina raginį sluoksnį ir padeda sumažinti odos sudirgimą.

Skvalenai išgaunami iš alyvuogių aliejaus. Lėtina senėjimo procesus, padeda kovoti su laisvaisiais radikalais ir negiliomis raukšlėmis. Jie taip pat atkuria apsauginį odos lipidinį sluoksnį, stiprina ir reguliuoja riebalinių liaukų funkcionavimą, taip pat apsaugo nuo išorinių veiksnių. Skvalenas pasižymi antibakterinėmis, priešgrybelinėmis, regeneruojančiomis ir maitinančiomis savybėmis.

Trehalozė yra hidroaktyvus disacharidas, išgaunamas iš jūros dumblių, pasižymintis natūralaus antioksidantinėmis ir drėkinamosiomis savybėmis. Tepamas ant odos, ji drėkina ir slopina linkusių į išsausėjimą ląstelių skaidymąsi – nesąveikauja su baltymais, todėl sukurdama specialų apvalkalą gali apsaugoti ląstelių struktūrą. Tai garantuoja odos ląstelių apsaugą nuo transepiderminio vandens praradimo (TVP).

Trehalozė apsaugo odą nuo žalingo išorinių veiksnių poveikio. Ji gali surišti vandenį iš oro, todėl dykumų augalai žydi vos atsiradus menkiausiam vandens lašui.

Trehalozę galima rasti augaluose, augančių itin šiltomis atmosferos sąlygomis. Vienas iš jų yra prisikėlimo augalas „Myramaze“ arba „Myrothamnus“.

Turi stangrinamųjų, anticeliulitinių ir senėjimo savybių, stimuliuoja odos atsinaujinimą ir kraujotaką. Centella asiatica savybės tūkstančius metų buvo naudojamos natūralioje Indijos medicinoje – Ajurvedoje. Augalas buvo plačiai naudojamas gydant egzemą, baltmę, psoriazę, anemiją, sifilį, hipertenziją. Po daugelio metų iš augalo buvo sėkmingai išgauti specifiniai junginiai: bioflavonoidai, glikozidai, steroliai, rūgštys ir kiti junginiai, turintys daug vertingų medžiagų odai.

Centella asiatica puikiai pasirūpins kuperozine oda, linkusia į rožinę. Padidina odos mikrocirkuliaciją, stiprina kraujagysles ir gerina jų vientisumą (dėl nepakankamo vientisumo atsiranda voratinkinės/vorinės venos).

Teigiamas kosmetinis centella asiatica poveikis taip pat buvo užfiksuotas prižiūrint pažeistą ir sutrūkinėjusią odą. Vos keli procentai ekstrakto pasižymi lyginančiomis, valančiomis ir raminančiomis savybėmis. Centella asiatica stimuliuoja kolageno gamybą, ramina uždegimus ir pasižymi antioksidacinėmis savybėmis. Tai populiariausias produktų, skirtų kuperozei, brandžiai, jautriai ir sausai odai, ingredientas.

Rožių vanduo yra antrinis rožių žiedlapių distiliavimo metodą, naudojant garus, produktas, kuris pirmiausia naudojamas eteriniam rožių aliejui gauti.

Rožių vanduo yra žinomas dėl unikalių savybių. 100% rožių pagrindu, rožių vanduo turi antibakterinių ir raminamųjų savybių. Jis puikiai tinka jautriai odai, turinčiai įvairių tipų paraudimų ir spuoguotai odai būdingų problemų – rožių vanduo padės kovojant su odos trūkumais.

Tai natūralus karbohidruotas cukraus alkoholis, natūraliai pasitaikantis beržų sultyse. Jis naudojamas priemonėse, skirtose odos priežiūrai. Intensyviai drėkina odą, stiprina odos apsaugines funkcijas, palengvina ir pagreitina žaizdų gijimą ir mažina odos sudirgimus. Jis slopina kenksmingų mikroorganizmų vystymąsi, tačiau tuo pačiu nepažeidžia esamos, natūralios odos bakterinės floros.